Ook X-ray scanners krijgen een upgrade.
Om de veiligheidsnormen op de luchthavens in Thailand te verbeteren gaat The Airports of Thailand (AoT) haar screening systemen op zes landelijke luchthavens upgraden.
Zo zullen de walk-through metaaldetectoren worden vervangen door full body scanners, die in staat zijn om zowel metalen als niet-metalen voorwerpen, wapens en explosieven te detecteren welke verborgen zijn onder de kleding.
Daarnaast worden de huidige X-ray machines vervangen door nieuwe detectieapparatuur, de zogenaamde Advanced Technology X-ray, die nog beter in staat zijn explosieven in bagage op te sporen en te identificeren.
De nieuwe veiligheidsapparatuur zal worden geplaatst op de luchthavens Suvarnabhumi en Don Muang te Bangkok en op de luchthavens van Chiang Mai, Chiang Rai, Phuket en Hat Yai.