De Smaragden Boeddha stond in de Chedi Luang
Wat Chedi Luang is een groot indrukwekkend tempelcomplex in het oude centrum van Chiang Mai. De tempel heeft een enorme Chedi die oorspronkelijk 90 meter hoog was. In de 16e eeuw is deze Chedi door een aardbeving deels verwoest maar is daarna ook weer gedeeltelijk gerestaureerd.
De Chedi Luang tempel is vooral bekend omdat hier in de 15e eeuw een tijdje de befaamde ‘Smaragden Boeddha’ was onder gebracht. Dit in Thailand zeer vereerde beeld staat nu in Wat Phra Kaew te Bangkok. Als herinnering aan deze periode staat in de oost niche van de Chedi Luang tempel nu een replica van dit Boeddhabeeld.
De Chedi Luang tempel ligt in het oude centrum van Chiang Mai aan de Prapokklao Road, net voor de kruising met RatchadamnoenRoad.
Video presentatie Wat Chedi Luang: